VW Polo RX zamierza podbić Rallycross

Rallycross photos © QNIGAN.COM fot. Marklund Motorsport

Ekipie Volkswagena jak widać ciągle mało i zamierza namieszać w Rallycrosie swoim modelem Polo RX. Warto wspomnieć, że Polo w swoim debiutanckim sezonie w WRC nawet nie marzyło o wygranej w klasyfikacji producentów i szef zespołu Jost Capito na początku sezonu dobitnie powtarzał, że najbardziej liczy się osiąganie mety i testowanie auta w prawdziwych bojach rajdowych czyli na odcinkach specjalnych. Wynik był taki, że ekipie VW nie było równych w roku 2013 i wygrała klasyfikację generalną producentów czego szef zespołu zapewne się nie spodziewał.

VW Polo RX reprezentować będzie Topi Heikkinnen czyli zeszłoroczny mistrz Global Racing oraz Anton Marklund. Partenerem Topiego i Antoniego oraz ekipy VW w Rallycrosie zostaje Marklund Motorsport, gdzie kierownikiem Polo RX będzie Jan Marklund.

Rywalizacja w Rallycross RX rozpocznie się w pierwszy majowy weekend w Portugalii. Warto dodać, także że w Rallycrosie będziemy oglądać takie sławy jak Peter Solberg czy Ken Block. Ciekaw jestem jak VW wypadnie w tej dyscyplinie czy równie dobrze jak w debiutanckim sezonie w WRC? Szalonie jestem ciekaw.

Autor: Marlej

Świr na punkcie rajdów samochodowych oraz motoryzacji. Rajdy są dla mnie jak codzienny chleb i gdy nie poczytam choć przez jeden dzień jakiejś nowości rajdowej to choruję. Aktualnie jestem amatorskim pilotem rajdowym oraz zwykłym kierowcom w moim wypieszczonym samochodzie czyli Hondzie Civic VI gen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *