OS 18 Latvala wygrywa i umocnia się na prowadzeniu

Latvala zapisuje na swoje konto wygraną oesową. Warto dodać iż w poprzednim odcinku Jari odniósł swoje 300 zwycięstwo oesowe w WRC a teraz dołożył kolejne. Robert wypowiedział się, że na poprzedniej próbie jechał jak po zakupy do supermarketu 🙂 no tak przecież dziś sobota czas zakupów. Ogier uzyskuje drugi czas na tej próbie +5,4s a trzeci Ostberg +7,0s. Czwartym czasem popisuje się Hananien +12,3s piąty Tanak ;szósty Solberg; siódmy Hirvonen; ósmy Neuville i dopiero dziewiąty Mikkelsen.

Meeke najprawdopodobniej wpada w zaspę i traci nieco ponad 7min co spycha go na 12 miejsce w rajdzie. Latvala powiększa przewagę do 33,2s nad Mikkelsenem a Ostberg niweluje swoją stratę do rodaka +19,3s. Ogier awansuje automatycznie na 8 miejsce w rajdzie po przygodzie Meekiego i ma już tylko 5,6s straty do Tidemanda.

J.Haninen może jedynie popisywać się swoimi super czasami na odcinkach gdyż przed sobą ma M.Sołowowa, który posiada nad nim ponad 11min przewagi i jedynie jakaś wizyta w zaspie Polaka lub awaria mogłaby dać awans Haninenowi. Neuville także może walczyć jedynie o jak najlepsze czasy na odcinkach specjalnych i testować Hyundaia!

Ogier zapewne po OS 19 awansuje już na siódme miejsce w rajdzie!

Autor: Marlej

Świr na punkcie rajdów samochodowych oraz motoryzacji. Rajdy są dla mnie jak codzienny chleb i gdy nie poczytam choć przez jeden dzień jakiejś nowości rajdowej to choruję. Aktualnie jestem amatorskim pilotem rajdowym oraz zwykłym kierowcom w moim wypieszczonym samochodzie czyli Hondzie Civic VI gen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *