OS 19 Latvala coraz bardziej ucieka

Mikkelsen przygoda fot. Volkswagen Motorsport

Ten odcinek specjalny to najdłuższa próba dzisiejszego dnia, która jest przejeżdżana dwukrotnie tak jak poprzednie odcinki. Na tej próbie znajduje się słynna hopa „Colin’s crest” czyli najbardziej widowiskowe skoki jakie fundują zawodnicy swoim rajdówką.

OS 19 wygrywa znów Latvala i póki co to jest jego dominacja na dzisiejszych oesach, gdyż z 3 prób wygrał wszystkie czyli skuteczność 100%. Drugim czasem popisuje się T.Neuville +1,9s a trzecim Ostberg, który jedzie nadal fantastycznie i odrabia kolejną cenną sekundę do Mikkelsena. Norweg zajmujący drugie miejsce miał mała przygodę na OS 18 wpadł lekko do zaspy, jednak śnieg zalepił cały wlot powietrza w Polo R WRC i przyjechał na metę z dymiącym silnikiem ale jedzie dalej.

Prawdziwy test i ciekawość dla większości kibiców zaczyna toczyć się pomiędzy siódmym a szóstym miejscem czyli (7. Ogier a 6. H.Solberg). Solberg jak na razie prezentuje bardzo dobre równe tempo i chociaż Ogier wyprzedza go na próbach to odrabia średnio około 2s a jego strata do szóstego miejsca wynosi 40,9s. Zostało pięć odcinków specjalnych do zakończenia rajdu czyli Ogier musiałby być lepszy o ponad 8s na każdym odcinku od Solberga.

Ależ szykują się emocje. Ciekawe czy J.M Latvala nie popełni żadnego błędu i wygra rajd czy może Mikkelsen i Ostberg zdecydują się na atak? OS 20 rusza z opóźnieniem bo o 10:35 i może go oglądać na żywo pod tym linkiem http://www.wrc.com/live-ticker/live_popup_stream.html

Autor: Marlej

Świr na punkcie rajdów samochodowych oraz motoryzacji. Rajdy są dla mnie jak codzienny chleb i gdy nie poczytam choć przez jeden dzień jakiejś nowości rajdowej to choruję. Aktualnie jestem amatorskim pilotem rajdowym oraz zwykłym kierowcom w moim wypieszczonym samochodzie czyli Hondzie Civic VI gen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *