Rajd Szwecji OS 4 Atak Mikkelsena

Początkowo gdy śledziłem wyniki mówie WOW! Latvala lepszy od Ogiera o 4,8s to jest już coś a moje zdziwienie powiększył jeszcze bardziej Mikkelsen, który to zapisał OS4 na swoje konto z czasem 8:58.9. Latvale wyprzedza jeszcze doświadczony H.Solberg +1,6.Trzeci jest Latvala +2,3. Czwarte miejsce zdobył Tanak +3,6. Piąte miejsce nie nie jeszcze nie Ogier tylko M.Hirvonen +6,0s. Tak teraz dopiero szóste miejsce S.Ogier +7,1s. Ależ się podziało na tym OS-ie. Takie wydarzenia spowodowały, że Ogier ma tylko 1,6s przewagi nad Mikkelsen a trzeci miejsce uzupełnia ostatni kierowca Volkswagena czyli Latvala z +6,1s straty do lidera. O.Tanak utrzymuje czwartą pozycję +8,3s a piątą M.Hirvonen +15,0. Szóste miejsce należy do M.Ostberg, który broni honoru Citroena bo jako jedyny tym samochodem jest w pierwszej dziesiątce rajdu (K. Meeke 11 pozycja).

Dawno nie pisałem o Hyundai a więc Neuville, który pnie się do góry w klasyfikacji zajmuje siódme miejsce a jego kolega z zespołu jest tuż za nim (0,5s straty do Neuvilla) zajmuje ósmą pozycje. Dziewiątą lokatę zajmuje Tidemand młodziutki Szwed a czołową dziesiątkę rajdu zamyka H.Solberg dzięki drugiemu czasowi na tej próbie.

Robert Kubica spada na dwunastą pozycję w rajdzie i niestety ciągle coraz więcej traci do K.Meeke (już ponad 10s). Jestem spokojny o Roberta bo póki co jedzie bardzo dobrze i rozważnie i notuje niewielkie straty do Meeke. Michał Sołowow awansuje na piętnastą pozycję w rajdzie a C.Breen notuje piętnasty wyniki tego odcinka co jest słabym wynikiem jak na tego zawodnika.

O 14:54 rusza OS 5! Do zakończenia zmagań dnia dzisiejszego zostały trzy odcinki specjalne. Ciekawe jaki dalej będzie rozwój wydarzeń. Póki co jest bardzo emocjonująco!!!

Autor: Marlej

Świr na punkcie rajdów samochodowych oraz motoryzacji. Rajdy są dla mnie jak codzienny chleb i gdy nie poczytam choć przez jeden dzień jakiejś nowości rajdowej to choruję. Aktualnie jestem amatorskim pilotem rajdowym oraz zwykłym kierowcom w moim wypieszczonym samochodzie czyli Hondzie Civic VI gen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *