Zacięta walka o pozycję lidera pomiędzy Ostbergiem i Ogierem

McKlein fot. McKlein

Sebastien Ogier rozpoczął od wygrania odcinka pierwszego ( miejskiego ). OS 2 czyli Los Mexicanos także zapisał na swoje konto jednak zaledwie z przewagą 0,6s nad Ostbergiem i tylko 1s przewagą nad kolegą z zespołu Mikkelsenem. Czwarty czas uzyskał Hirvonen +3,2s a piąty aktualny lider cyklu WRC Latvala +3,5s.

Robert Kubica spisał się bardzo dobrze na tej próbie notując 7 czas odcinka +11,7s straty do Ogiera ale wyprzedził między innymi na tej próbie Evansa, Prokopa i Neuvilla co pozwoliło wskoczyć na 7 miejsce w generalce rajdu!

OS 3 to wygrana Ostberga, która powoduje, że zostaje nowym liderem rajdu. Ogier notuje drugi czas jednak traci +3,0s do kierowcy z Citroena. Trzecim czasem popisuje się Meeke +6,4s. Latvala znów notuje piąty czas +13,9 starty do Ostberga a za Latvalą znalazł się Robert +33,5s jednak znów wyprzedził Evansa, Prokopa , Neuvilla czy Atkinsona.

W generalce rajdu Ostberg awansuje na lidera i posiada 1,1s przewagi nad Ogierem, który jest drugi. Trzecie miejsce zajmuje Hirvonen +9,6s. Robert awansuje na 6 miejsce w generalce a jego strata do lidera to już +45,0s.

Warto dodać, że oes 3 czyli  El Chocholate oprócz wierzenia mieszkańców tego miasta, że właśnie tutaj powstała pierwsza czekolada to jeden z trzech najdłuższych odcinków w rajdzie ( 44,03 km ) na którym wiele można stracić jak i zyskać.

Próba numer 4 pada znów łupem Ostberga. Drugi czas notuje Hirvonen +3,0s a trzeci Ogier +5,5s.  Latvala notuje czwarty czas +5,8s a piąty jest Meeke jednak jego strata to +14,3s do lidera odcinka. Robert popisuje się znów szóstym czasem, gdzie traci zaledwie 0,4s do Meeke.

W klasyfikacji generalnej rajdu po oesie 4 na prowadzeniu umacnia się Ostberg, który posiada +6,6s przewagi nad Ogierem oraz +12,6s nad Hirvonenem. Latvala jest czwarty +22,1s. Robert nadal na bardzo dobrym 6 miejscu w generalce rajdu!!!

Odcinek specjalny numer 5 to ostatni odcinek kończący pierwszą pętlę dnia dzisiejszego rajdu. Ogier zapisuje tą próbę na swoje konto ale nie zostaje liderem rajdu. Drugi czas uzyskuje Latvala +0,4s a trzeci Hirvonen +2,0s. Ostberg notuje piąty czas na tej próbie i oddaje 3,3s Ogierowi. Robert notuje siódmy czas +4,2s straty do Ogiera ale jak widać nadal prezentuje doskonałe tempo choć jak to Robert wypowiada się, że jedzie bardzo ostrożnie.

Po pierwszej pętli rajdu liderem pozostaje Ostberg który ma przewagę 3,3s nad Ogierem oraz 11,3s nad Hirvonenem.  Robert utrzymuje szóste miejsce w rajdzie jednak do lidera traci już ponad 60 sekund!

Czas na serwis a po serwisie czeka nas aż sześć odcinków specjalnych ( cztery te same co podczas pierwszej pętli oraz dwie krótkie nowe próby ). Robert jedziesz fantastycznie oby tak dalej! Z rywalizacji niestety odpadł Tanak, który zaliczył nie groźny wypadek a szkoda bo już na OS 1 sprawił nie lada sensację, gdy Fiestą R5 znalazł się tuż za Ogierem 🙂

Jako bonus krótki film z poczynań Roberta podczas OS 4.

http://www.youtube.com/watch?v=jQvPUauE19A

Autor: Marlej

Świr na punkcie rajdów samochodowych oraz motoryzacji. Rajdy są dla mnie jak codzienny chleb i gdy nie poczytam choć przez jeden dzień jakiejś nowości rajdowej to choruję. Aktualnie jestem amatorskim pilotem rajdowym oraz zwykłym kierowcom w moim wypieszczonym samochodzie czyli Hondzie Civic VI gen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *