AZT Tychy II Runda 09.02.2014 (Sprint zimowy)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA fot. własne

Niestety również i druga runda organizowana przez Automobilklub Ziemi Tyskiej nie odbyła się w zimowej scenerii. Niektórzy zapewne na to liczyli a niektórzy zapewne błagali o śnieg lecz pierwsza grupa bardziej przekonała Stwórcę i naturę tej ziemi i impreza ta odbyła się w iście wiosennej aurze,przy pięknym słońcu , suchym asfalcie i temperaturze około +9 c co sprawiało, że nazwa sprintu (zimowy) pozostała tylko nazwą i ni jak nie miała się do faktycznych warunków panujących na trasie.

Chęć ścigania się wyraziło 56 załóg.Najliczniejszą była klasa 3 (19 załóg w klasie). Wśród startujących pojawiła się załoga w Nissanie Patrol, która chyba za bardzo napaliła się na słowa sprint zimowy i myślała, że śniegu będzie po pas albo chciała po prostu zrobić dobre widowisko. Fakt faktem, że Nissan był bardzo profesjonalnie przerobiony ale na imprezy typu off-road a na torze Fiata robił nie małą zadymę, ponieważ ciężko takim autem z tak wysokim zawieszeniem i małym skrętem było się wyrobić w szykanach i na nawrotach.

Trasa bardzo mi się podobała, ponieważ została tak skonfigurowana, że była bardzo szybką próbą przejeżdżaną trzykrotnie. Szczególne szybkości zawodnicy rozwijali w połowie tej trasy gdzie były bardzo długie proste poprzedzone tylko jedna szykana i jednym wygrodzeniem z opon . Podczas pierwszego przejazdu ustawiłem się na długiej prostej przed metą, gdzie było trzeba się dohamować do szykany „od lewej” i po jej przejechaniu jechać na pełnym gazie do mety po bardzo długim lewym wypukłym łuku. Już podczas pierwszego przejazdu kilku zawodników padło ofiarami niedostosowania prędkości w szykanie lub przejechaniu szykany na wprost na zaciśniętych hamulcach. Najbardziej nastraszyła mnie załoga niebieskiego Subaru WRX Sti, której nawet nie zdążyłem zrobić dobrego zdjęcia ale może i dobrze bo mogło by to być moje ostatnie zdjęcie, którą bardzo serdecznie pozdrawiam.

Druga próba została poprzedzona ponownym przejazdem zapoznawczym za samochodem organizatora ze względu na akcje jakie działy się podczas pierwszego przejazdu przed metą. Na długiej prostej organizator postanowił dorzucić jeszcze jedną szykanę aby zawodnicy nie rozwijali tak dużych prędkości stąd odbył się kolejny przejazd zapoznawczy.

Dla mnie jako kibica pogoda była idealna. Człowiek zapadał w stan zakłopotania i zapomnienia jaki jest miesiąc i jaka pora roku. Niestety część zawodników również chyba się zagubiła i zapomniała zabrać kół letnich co przy takich warunkach było niewybaczalnym błędem i można było pomarzyć już tylko o zajęciu dobrego miejsca (tylko gdy załoga posiadała opony zimowe oczywiście).

Skoro mowa o wynikach to przedstawiam wygranych z poszczególnych klas:

Klasa 1

1. Flaczek Piotr / Kozakiewicz Szymon 6:41.30

2. Mendela Marek / Krzyża Robert 6:41.50

3. Gałuszka Klaudiusz / Maj Agnieszka 6:42.00

Klasa 2

1. Pudełko Grzegorz / Stablik Sebastian  Honda Civic 6:17.30

2. Sordyl Maciej / Królicki Łukasz 6:18.70

3. Woźnica Mateusz / Gładysz Adam 6:30.50

Klasa 3

1. Bolek Kamil / Spandrzyk Grzegorz Renault Clio 6:11.30

2. Grzebinoga Dawid / Gamża Kamil 6:14.10

3. Puzoń Sebastian / Podżorski Michał 6:19.40

Klasa 4

1. Wilk Łukasz / Drzyzga Karol 5:48.60

2. Vyshnevetskyj Pavlo / Vyshnevetska Iana 5:58.20

3. Puchałka Piotr / Hallala Igor 6:06.50

Kolejna III Runda zaplanowana jest na 16 marca 2014 roku pod nazwą Wiosenny Sprint a więc może tym razem pogoda spłata figla. Ja jestem jak najbardziej za! Gratuluję zwycięzcom i do zobaczenia w marcu!

Póki co na podsumowanie II rundy mam tylko film z the best off produkcji Oesrecords a więc zapraszam do oglądania bo pomimo tak pięknej pogody i suchej nawierzchni działo się bardzo dużo ; zresztą sami zobaczcie! https://www.youtube.com/watch?v=BqQ2PZPNBJo

Autor: Marlej

Świr na punkcie rajdów samochodowych oraz motoryzacji. Rajdy są dla mnie jak codzienny chleb i gdy nie poczytam choć przez jeden dzień jakiejś nowości rajdowej to choruję. Aktualnie jestem amatorskim pilotem rajdowym oraz zwykłym kierowcom w moim wypieszczonym samochodzie czyli Hondzie Civic VI gen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *