Wspaniały Wojtek!

foto_3918e6126261d78f5fba31f95b8465b5 fot.swidnicafakty.pl

Jak już wszystkim wiadomo wspaniały Siemanko wygrywa Rajd Świdnicki Krause i rozpoczyna początek nowej ery zarówno w polskich rajdach jak i dla swojego teamu C-Rally. Wojtek wygrał 10 z 12 odcinków specjalnych co nie mogło inaczej się skończyć jak wygraną rajdu. Grzegorz Grzyb dotychczasowy lider RSMP zajął drugie miejsce ze stratą 36,2s do Wojtka i jak sam przyznał swoją Skodą S2000 nie mógł dogonić Wojtka! Najniższy stopień podium zdobywa Tomek Kuchar z stratą +1:11.1s do Siemanki, jednak bardzo się cieszy z zdobytego miejsca!

Największym dla mnie smutkiem był pech Łukasza Habaja, gdzie na OS 5 bodajże złapał kapcia co oznaczyło już koniec walki o dobre miejsce w rajdzie! Wielka szkoda, bo szczególnie w drugim dniu rajdu Łukasz uzyskiwał czasy w okolicach trzeciego miejsca i gdyby nie kapeć to obstawiam, że byłoby przynajmniej 4 miejsce w rajdzie a nie 7 pozycja!

Największą niespodzianką było niewątpliwie szóste miejsce Kasperczyka w rajdzie a nawet wykręcenie 3 czasu na prologu co pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość jak i podkręca poziom adrenaliny u innych kierowców i podnosi rangę rywalizacji w czołówce RSMP.

Fiesty R5 Macieja Rzeźnika i Maćka Oleksowicza, kłopotały się z różnymi problemami co nie pozwoliło za zajęcie miejsca na podium. Rzeźnik nie mógł ustawić zawieszenia pod siebie i nie ukrywał, że niesamowicie go frustruje ta sytuacja co poskutkowało zajęciem 4 miejsca w rajdzie. Oleksowicz natomiast miał kłopoty z hamulcami a potem wybrał złe opony i wyjechał 5 miejsce w rajdzie.

dsc_2881 fot. Sławomir Grabiński

Jeśli chodzi o pozytywne akcenty na tym rajdzie oprócz Wojtka Chuchały oczywiście to bardzo cieszy mnie powrót Sebastiana Frycza na trasy rajdu Świdnickiego Krause, który wygrywa swoją klasę 3 i w generalce rajdu zajmuje 8 miejsce przed Tomkiem Czopikiem jadącym Skodą Fabią S2000!

Standardowo w ośkach królował Janek Chmielewski, który wygrał klasę 2WD, klasę 5 i Citroen Racing Trophy, jednak bardzo mocno go naciskał oczywiście Marcin Scheffler, który po długiej przerwie wygrał klasę 6 w Peugeocie 208R2 i stracił 17,5s do Chmielewskiego oraz zajął drugie miejsce w klasie 2WD. Ostatni stopień podium w ośkach powędrował do Łukasza Byśkieniewicza jadącego również Peugeotem 208R2.

Janek Chmielewski zajął 11 miejsce w generalce rajdu, 12 był Scheffler a 13 Byśkieniewicz. 14 miejsce to wygrana klasy 6F czyli klasy Fiesty przez braci Szeja co również bardzo mnie cieszy!

Klasyfikacja generalna RSMP po rajdzie Świdnickim Krause wygląda następująco:

1. Chuchała 77p.

2. Grzyb 74p.

3. Kuchar 52p.

4. Oleksowicz 48p.

5. Habaj 45p.

6. Kasperczyk 26p.

7. Rzeźnik 25p.

8. Czopik 13p.

9. Butvilas 9p.

10. Gryc 8p.

11. Frycz 8p.

Dziś rusza Rajd Karkonoski. Kto jest waszym faworytem w RSMP? Moim jest Siemanko, któremu życzę wygranej ale nie łatwej! Marzy mi się piękny pojedynek Wojtka z Grześkiem Grzybem a o 3 miejsce moim zdaniem będzie walczyło przynajmniej trzech kierowców: Rzeźnik, Oleksowicz, Habaj i kto wie czy jeszcze nie Butvilas. Wszystkie moje założenia są oparte o jeden bardzo znaczący fakt a mianowicie, że nie będzie padać i nie będzie oponiarskiej ruletki 🙂 Dziś dowiemy się już więcej po prologu! Obiecuję, że postaram się nadrabiać swoje pisemne zaległości!

Autor: Marlej

Świr na punkcie rajdów samochodowych oraz motoryzacji. Rajdy są dla mnie jak codzienny chleb i gdy nie poczytam choć przez jeden dzień jakiejś nowości rajdowej to choruję. Aktualnie jestem amatorskim pilotem rajdowym oraz zwykłym kierowcom w moim wypieszczonym samochodzie czyli Hondzie Civic VI gen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *