71 Rajd Polski

10459922_724673134259230_7810265128845304345_n fot. rally-mania.cz

Wczorajszy kończący dzień oes na Arenie w Mikołajkach to znów popis Roberta, który wykręcił tam 3 czas! Oprócz znakomitego wyniku Kubicy fenomenalnie pojechał także Ogier który dołożył Mikkelsenowi prawie 2s i został znów liderem rajdu. Latvala uzyskał 5 czas zaledwie o 0.7s gorszy od Kubicy. Odcinek na arenie w Mikołajkach rozpoczął się o 22:00 a dzisiejszy trzeci dzień rajdu to start odcinka Chmielowo o godz. 08:00 a więc zawodnicy mieli maksymalnie 8h czasu na odpoczynek i sen.

Dzień trzeci rajdu Polski i odcinek Chmielowo Robert rozpoczął od 7 czasu na tym oesie i umocnił się nieznacznie na 8 miejscu w generalce rajdu choć za jego plecami nadal ostro wywierają na nim presje Neuville, Evans, Paddon czy H.Solberg którzy tracą do Polaka w przypadku Solberga niecałę 16s. Dzień trzeci rajdu to także nieustająca walka pomiędzy Ogierem a Mikkelsem z tym jednak, że to znów Mikkelsen wygrał odcinek ale Ogier oddał mu zaledwie 0.4s i to Francuz nadal pozostaje liderem jednak już tylko z przewagą 0.5s nad swoim fabrycznym norweskim kolegą z zespołu VW.

Latvali póki co ciężko idzie odrabianie strat do Ostberga i traci do niego prawie 13s. OS 12 rusza o 09:05! Zapowiada się fantastyczna walka o lidera rajdu pomiędzy Ogierem a Mikkelsenem oraz o trzecie miejsce pomiędzy Ostbergiem a Latvala; jeśli chodzi o resztę stawki czyli od 5 do 12 miejsca to wszystko może się jeszcze wydarzyć i mam nadzieję, że Robert pojedzie szybko i bez przygód czego ogromnie mu życzę i mu dopinguję a Wy?

Tymczasem patrze już na czasy OS 12 Stare Juchy i widzę, że H,Solberg nie uzyskał póki co dobrego czasu, gdyż będący za nim Prokop odrabia do niego 10s! Czekamy zatem na wynik Roberta!!!

Autor: Marlej

Świr na punkcie rajdów samochodowych oraz motoryzacji. Rajdy są dla mnie jak codzienny chleb i gdy nie poczytam choć przez jeden dzień jakiejś nowości rajdowej to choruję. Aktualnie jestem amatorskim pilotem rajdowym oraz zwykłym kierowcom w moim wypieszczonym samochodzie czyli Hondzie Civic VI gen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *