Rajd Świdnicki KRAUSE II runda RSMP i RPP – lista zgłoszeń RSMP

THUMB_WIDE_habaj_przed_valasska_02_d fot. www.rajdy.v10.pl

Nie wiem jak Was ale mnie najbardziej interesuje załoga na powyższym zdjęciu czyli Łukasz Habaj i Piotr Woś! Rajd Świdnicki będzie najlepszym sprawdzianem dla wszystkich zawodników w jakiej są kondycji i kto będzie się liczył w walce o tytuł Mistrza Polski.

Lista załóg w RSMP liczy 47 pozycji a w RPP 48! Pierwszy numer startowy otrzymał Grzegorz Grzyb w Skodzie Fabii S2000. Drugi numer startowy powędrował do Wojtka Chuchały i jego Forda Fiesty R5. Trójkę otrzymał Łukasz Habaj w Mitsubishi Lancer Evo IX R4! Czwórka należy do Macieja Oleksowicza w Fordzie Fiesta R5 a piąty numer do Tomka Kuchara w Peugeocie 207 S2000. Szóstkę na swoje Subaru Imprezę R4 ma nakleić Dominik Butvilas. Następne dwa numery startowe to Maciej Rzeźnik w Fieście R5 oraz Tomek Kasperczyk również w Fieście. Dziewiątkę na Skodę Fabię S2000 nakleja Tomek Czopik!

Klasę 3 rozpoczyna Marcin Gagacki w swoim Mitsubishi Lancer Evo IX ( dziesiąty numer startowy ). Kolejne pozycje to: Tomasz Gryc, Robert Mąsior, Sebastian Frycz i Łukasz Kabaciński. Sporym zainteresowaniem cieszy się załoga Sylwester Płachtyka / Jacek Nowaczewski  ( 16 numer startowy) , która z Citroena C2R2 przesiada się do Hyundaia I20 Proto zbudowanego przez firmę Dytko Motorsport i startuje niestety sam w klasie OPEN 🙁 .

Szesnaście pierwszych załóg to auta z napędem na cztery koła. Siedemnasty numer startowy otrzymał Jan Chmielewski ( Citroen DS3 ), który otwiera klasę aut przednionapędowych.  Na kolejnych pozycjach znaleźli się tak wspaniali zawodnicy jak Piotr Szczęśniak, Dariusz Poloński, Radek Typa, Marcin Scheffler, Łukasz Byśkiniewicz, Łukasz Lewandowski, Sławomir Ogryzek, Marek Mularczyk.

Klasę 6F czyli klasę FiestyR2 otwiera Rafał Jańczak (26 numer startowy). Za nim znaleźli się: Marcin Górny, Rafał Stalmach, Jacek Jurecki, Jarosław Szeja, Paweł Suchorzebski, Aleksander Jaroszewicz, Michał Streer.

Klasę 8 otwiera Grzegorz Sikorski w Fordzie Fiesta ST jednak w tej klasie kibicuję gorąco załodze Serafin Paweł / Mateusz Martynek w Hondzie Civic Type-R oraz Mirosławowi Włodarczyk Renault Clio Ragnotti i Sławkowi Kurdyś w Hondzie Civic Type -R.

Ostatnia klasa jaka została do opisania to klasa historyczna. Tutaj liczę na Virnika w swoim BMW M3 oraz kibicuję znajomej załodze w Oplu Astrze Tomaszowi Kramarczyk / Łukasz Biernot.

Pełną listę startową znajdziecie pod tym adresem http://rajdy.autoklub.pl/event/list/id/3018  W piątkowy wieczór rozpocznie się Rajd Świdnicki Krause – prologu, który będzie przejeżdżany dwukrotnie a sobota i niedziela to już prawdziwe oesy rajdu! Dodam jeszcze, że przed rajdem oczywiście odbywały się testy którym towarzyszyły niestety liczne wypadki. W RSMP było ich mniej niż w RPP jednak najpoważniejszy zaliczyła załoga Dominik Butvilas z Kamillem Hellerem, gdzie zawodnicy zostali odwiezieni do szpitala. Na szczęście skończyło się tylko na sinikach, jednak jestem ciekaw czy ta załoga wystartuje w rajdzie. Subaru Poland Rally Team donosi, że najprawdopodobniej tak jednak Imprezą, która nie będzie wyposażona w pakiet R4.

1975190_767010189986585_393733871081902237_n

Do usłyszenia jutro!!!

Autor: Marlej

Świr na punkcie rajdów samochodowych oraz motoryzacji. Rajdy są dla mnie jak codzienny chleb i gdy nie poczytam choć przez jeden dzień jakiejś nowości rajdowej to choruję. Aktualnie jestem amatorskim pilotem rajdowym oraz zwykłym kierowcom w moim wypieszczonym samochodzie czyli Hondzie Civic VI gen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *