Wiosenny Sprint AZT Tychy 2014

1958509_668965109815688_585938183_n fot. Grzegorz Szkucik

Tym razem organizatorzy na pewno lepiej trafili z nazwą sprintu niż do tej pory. Było chłodno, wiał bardzo silny i chłodny wiatr oraz padał deszcz raz mocniej a raz słabiej jednak cały dzień się utrzymywał. Chęć udziału zgłosiło 80 załóg co podniosło poziom imprezy. Trasa została wytyczona tak, że była bardzo techniczną trasą jednak mi osobiście podobał się długi prawy zakręt tuż przed metą, gdzie na cięciu było sporo syfu i parę załóg miało problemem z dohamowaniem do ciasnego wygrodzenia. Imprezę zaliczam na duży plus pomimo kapryśnej pogody bo rywalizacja była naprawdę na wysokim poziomie a zawodnicy również prezentowali wysoki poziom pomimo tych trudnych warunków na trasie.

Klasę 1 wygrała załoga Tondryk Bartosz / Tondryk Dominika z czasem 6.27,80. Drugie miejsce zajęli Gajda Dawid / Jedrysik Robert ( 6.30,00 ) a trzeci byli Woźnica Radosław / Czerkaski Robert z czasem 6.30,20. Klasa 1 była najliczniej obsadzoną klasą bo liczyła 21 załóg oraz prezentowała najbardziej zaciętą rywalizację czasową bo zawodnicy od 2 do 5 miejsca zmieścili się zaledwie w 3s !!!

Klasa 2 to popis Grzegorza Pudełko i Stablik Sebastiana w Hondzie Civic, którzy pomimo kary 5s zdołali wygrać klasę z czasem 6.07,30. Drugi stopień na podium zajęli Barosz Dawid / Zart Michał ( 6.09,10) a najniższy plac na podium zdobyła załoga Korczyk Marcin / Kostka Damian w Citroenie Saxo z czasem 6,19.50. Zapewne pan Pudełko nie miałby tak łatwo gdyby pojawił się np

Klasa 3 liczyła 15 załóg. Najlepsi okazali się Puzoń Sebastian z Michałem Podżorski w Renault Clio Sport,gdzie kolege Sebastiana szkolił ostatnio Kacper Wróblewski na torze w Kielcach co jak widać przyniosło od razu efekt ( czas 6.04,10 ). Drugie miejsce zajeli Handzik Damian i Paciorek Grzegorz w Peugeocie 206 z czasem 6.06,00. Trzecie miejsce należało do Pałosz Arkadiusz / Broda Błażej z czasem 6.08,80. Poziom równie wysoki jak w klasie 1 bo zawodników na podium dzieliły również 3s!!!

Klasa 4 to absolutna dominacja Przemysława Mendrka z Arturem Kałuża w swoim pięknym Mitsubishi Lancer Evo IX! Czas uzyskany przez tą załogę to 5.36,10!!! Drugie miejsce to czas 5.51,90 należące do Puchała Piotr / Kokolus Kamil a ostatnie miejsce na podium to czas 5.52,10 załogi Tokarz Wojciech / Flaga Urszula.

Nowością w Tychach było utworzenie klasy RWD gdzie zgłosiło się 6 załóg. W klasie GOŚĆ zgłoszonych zostało 8 załóg, które zdominował dobrze wszystkim zapewne znany w Tychach i nie tylko Krzysztof Borowiecki z Krzysztofem Pietruszka w Hondzie Civic!!! Gratuluję serdecznie wyników! Nie podaję czasów ponieważ nie wiem czemu ale przestała działać mi strona AZT Tychy więc informacje podałem z głowy jeśli są błędne to przepraszam!

Na koniec standardowo film! http://www.youtube.com/watch?v=mGn6a9ZSGXMKolejna runda już 6 kwietnia 2014, która będzie I rundą Samochodowych Mistrzów Tych braną do klasyfikacji rocznej! Oj będzie się działo!

 

Autor: Marlej

Świr na punkcie rajdów samochodowych oraz motoryzacji. Rajdy są dla mnie jak codzienny chleb i gdy nie poczytam choć przez jeden dzień jakiejś nowości rajdowej to choruję. Aktualnie jestem amatorskim pilotem rajdowym oraz zwykłym kierowcom w moim wypieszczonym samochodzie czyli Hondzie Civic VI gen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *