8 Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

00000139 fot. Robert Duszyk

Nie wiem jak Wy ale ja jeszcze nie byłem nigdy na tej imprezie choć planowałem to zrobić już od bodajże 5 lat. Fakt może lista zgłoszeniowa nie zachwyca (28 załóg) szczególnie porównując ją do listy zgłoszeniowej dla amatorów ( 90 załóg) ale fakt jest taki, że pierwsze 13 załóg to auta z napędem na cztery koła! Jadą bracia Bębenkowie z numerem 1 oraz dobrze znani z wyścigów górskim Rafał Grzesiński oraz Andrzej Szepieniec. Osobiście jestem bardzo ciekaw również Waldemara Kluzy w swoim Mitsubishi Colt, którym jechał już w rozgrywkach dla amatorów tej imprezy oraz czekam na piękne boki wykonaniu drugiego Waldemara tym razem jednak Janeckiego oraz Krzysztofa Stańdo, który będzie zamykał stawkę swoim Fiatem 126p. Z bardziej znanych zawodników nie można zapomnieć również o Mateuszu Kubacie, który będzie próbował swoich sił w Mitsubishi Lancerze Proto czy Kasperczyku w Fieście R5. Z aut napędzanych na przednią oś zaciętą rywalizację będą toczyli zapewne dwaj odwieczni sobie rywale jak i przyjaciele na co dzień czyli Janek Chmielewski oraz Szymon Kornicki. Cichym a bardzo groźnym zawodnikiem może być na pewno Bachuła Michał ( siostrzeniec Janusza Kuliga ), który zdobył tytuł Mistrza Śląska i wie co dobre bo startuje Hondą Civic Type R.

W sobotę planowany jest prolog na godz. 19:00 gdzie wystartuje 26 załóg. W niedzielę odbędą się dwie próby. Pierwsza planowana jest na godz: 11:00. Wręczenie nagród odbędzie się o godz. 14:30 w niedzielę oczywiście. Krótkie przypomnienie jak było rok temu http://www.youtube.com/watch?v=k1irPfQxza4 Bardzo ciekaw jestem jak będzie na żywo! Z pewnością opiszę swoim okiem tą bardzo ważną imprezę w naszym polskim sporcie motorowym i czy na memoriale faktycznie pamięta się o tych dwóch znakomitych kierowcach jakimi byli Janusz Kulig i Marian Bublewicz! Do usłyszenia!

Autor: Marlej

Świr na punkcie rajdów samochodowych oraz motoryzacji. Rajdy są dla mnie jak codzienny chleb i gdy nie poczytam choć przez jeden dzień jakiejś nowości rajdowej to choruję. Aktualnie jestem amatorskim pilotem rajdowym oraz zwykłym kierowcom w moim wypieszczonym samochodzie czyli Hondzie Civic VI gen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *