OS 13 kończy zmagania Roberta w rajdzie Meksyku 2014

img0019 fot. Jakub Pojmicz

Drugi oes sobotniego dnia jest bardzo pechowy dla naszej załogi. Robert wypada na OS 13 w bardzo podobnym stylu jak na Monte Carlo i niestety narusza konstrukcję klatki bezpieczeństwa przez co nie może dalej uczestniczyć w rajdzie. http://www.youtube.com/watch?v=f4VOCZIXDg8 Wielka szkoda, bo Kubica standardowo narobił nam wielkiego smaku na dobry wynik gdzie podczas 0S 9 wykręcił trzeci czas na tej próbie i był na 4 miejscu w generalce rajdu. OS 10 to małe dachowanie i spadek na 7 miejsce w generalce. OS 11 to przerwa Roberta w rajdzie (spadek na 9 miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu) i naprawianie samochodu.

Sobotni etap OS 12 Robert z Maćkiem rozpoczęli od siódmego czasu i awansu na 8 miejsce w rajdzie. Dobry wynik pokrzyżował już pierwszy wypadek ale drugi dobitnie załamał załogę, ponieważ nie było mowy o dalszym zbieraniu doświadczenia w tym rajdzie za sprawę uszkodzenia klatki bezpieczeństwa. Wiele osób załamuje ręce, że co ten Robert wyprawia, jednak ja jestem o niego spokojny i nie zamierzam usiąść na laurach i przestać Mu kibicować bo przecież jak nie lepiej się uczyć i zdobywać doświadczenie jak nie jechać na maksa?! Powodzenia Robert! Teraz Portugalia!!!

Autor: Marlej

Świr na punkcie rajdów samochodowych oraz motoryzacji. Rajdy są dla mnie jak codzienny chleb i gdy nie poczytam choć przez jeden dzień jakiejś nowości rajdowej to choruję. Aktualnie jestem amatorskim pilotem rajdowym oraz zwykłym kierowcom w moim wypieszczonym samochodzie czyli Hondzie Civic VI gen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *