Jutro będzie Meksyk

988395_748639451823659_1546867510_n fot. Citroen Racing

Już jutro rusza Rajd Meksyku czyli trzecia już runda WRC! Rajd bardzo specyficzny, ponieważ rozgrywany jest w serii WRC od 2004r i ma tylko czterech różnych zwycięzców (2004r Marko Martin, 2005 Petter Solberg, 2006 – 2012 Sebastien Loeb oraz 2013 Sebastien Ogier ). Zgłoszonych zostało tylko 29 uczestników z czego 13 będzie reprezentowało serię WRC w tym Robert Kubica. WRC jeśli chodzi o zespoły to bardzo jestem ciekaw jak zaprezentuje się Citroen który najwięcej razy wygrywał na trasach Meksyku oraz co pokarze Hyundai i Volkswagen o których nie można zapominać! Interesuje mnie bardzo też co zaprezentuje Robert! W serii WRC 2 moje oko będzie skierowane oczywiście na Ott Tanaka i Juri Protasova, którzy moim zdaniem powinni toczyć między sobą bój o zwycięstwo.

Polecam obejrzenie dwóch linków, które pokazują trasę i walkę jaka toczyła się rok temu na tym rajdzie!

http://www.youtube.com/watch?v=rRRFWeg5V5o

http://www.youtube.com/watch?v=IsyzC5Jjo8

P.s Dodam, że rajd Meksyku jest także bardzo specyficzny ze względu na swoją wysokość nad poziomem morza, która najbardziej dotyka silnika rajdówek. Z jednej strony wraz z wysokością zmniejsza się ciśnienie, a tym samym zawartość tlenu w powietrzu, z drugiej strony spada także opór powietrza w turbosprężarce, która osiąga przez to wyższe prędkości obrotowe niż we wszystkich innych rajdach – wypowiedź dr Donatus
Wichelhaus (szefa działu rozwoju silników Volkswagen Motorsport ).

Kto zwycięży tym razem w tym rajdzie? Liczę na bardzo dobry wynik Roberta, który już jeździł na szutrach oraz na dobry wynik Hyundaia! Myślę, że zwycięży Sebastien Ogier, który po błędzie w rajdzie Szwecji jest chyba najbardziej zmotywowany do wygranej!

Autor: Marlej

Świr na punkcie rajdów samochodowych oraz motoryzacji. Rajdy są dla mnie jak codzienny chleb i gdy nie poczytam choć przez jeden dzień jakiejś nowości rajdowej to choruję. Aktualnie jestem amatorskim pilotem rajdowym oraz zwykłym kierowcom w moim wypieszczonym samochodzie czyli Hondzie Civic VI gen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *