OS 24 Wygrana OS-u przez Ostberga a Latvala pewnie wygrywa

LatvalaLatval fot. Volkswagen Motorsport

Stało się. Ostatni odcinek dobiegł końca i wiemy już wszystko. Power stage ( OS 24 ) wygrywa M.Ostberg z czasem 8:36.8, który zgranie na swoje konto dodatkowe 3 punkty do klasyfikacji w całym cyklu WRC 2014. Drugie miejsce i 2 punkty trafią do Latvali + 1,1s a trzecie miejsce i 1 punkcik ale jakże ważny zapewne trafia do Hirvonena +2,9s. Powiadam, zapewne cenny, gdyż Mikko Hirvonen wygrywał już dwa razy ten rajd, a teraz skończył na 4 miejscu „prawie” w swoim rajdzie co potwierdza, że nie jest w wysokiej formie ten zawodnik ale o tym w kolejnym artykule tzn. podsumowaniu rajdu.

S. Ogier mój dominator tej imprezy uzyskał 4 czas na tej próbie +3,7s a H.Solberg dopiero 12 czas czego w skutkach było umocnienie się na 6 miejscu w rajdzie Ogiera i powiększenie przewagi nad Norwegiem do +17,6s. O Sebastanie także co nieco w podsumowaniu.

Największym przegranym w rajdzie okazał się Evans, który wypadł z trasy ostatniego odcinka i uszkodził samochód tak, że nie dało się dalej kontynuować jazdy.

M.Sołowow zaliczył 14 czas na ostatniej próbie a Robert Kubica 18 czas pomimo kolejnej małej przygody w zaspie, z której udało się wyjechać bez pomocy kibiców.

Autor: Marlej

Świr na punkcie rajdów samochodowych oraz motoryzacji. Rajdy są dla mnie jak codzienny chleb i gdy nie poczytam choć przez jeden dzień jakiejś nowości rajdowej to choruję. Aktualnie jestem amatorskim pilotem rajdowym oraz zwykłym kierowcom w moim wypieszczonym samochodzie czyli Hondzie Civic VI gen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *