OS 23 Niesamowity Ogier

Zastanawiam się ile razy w swojej relacji użyłem słowa niesamowity,wspaniały, wielki Ogier. Nie wiem ale tempo Francuza mnie po prostu zdumiewa. Próba numer 23 należy właśnie do Sebastiena z czasem 13:13.5. Drugi jest Mikkelsen +2,6, trzeci Latvala +3,0s a czwarty Ostberg +4,8s. Solberg uzyskuje dopiero 10 czas ( + 20,5s ) co powoduje, że Ogier pomimo odwołania jednego odcinka specjalnego przesuwa się w klasyfikacji generalnej rajdu na 6 miejsce ale z przewagą zaledwie 0,1s nad Solbergiem.

Robert Kubica jest najlepszy z naszych rodaków na tej próbie i uzyskuje 13 czas. H.Ptaszek uzyskuje 22 czas a M.Sołowow dopiero 26 jednak to Michał w klasyfikacji generalnej jest najwyżej wśród Polaków bo na 19 miejscu. Kubica zajmuje 25 miejsce a przed nim jest H. Ptaszek, który również debiutuje w tym rajdzie.

OS 24 jest ostatnią próbą zawodników w tym rajdzie. Emocji jest co nie miara bo wszystko może się jeszcze zdarzyć, szczególnie przy tak trudnych warunkach o czym przekonało się już wiele zawodników m.in Robert ale także Ogier. Latvala widać, że wie co robi na tym rajdzie i kontroluje sytuację, więc jeśli nie popełni poważnego błędu to wygra rajd. Bardzo ciekawie zapowiada się walka o 2 miejsce pomiędzy Mikkelsenem a Ostbergiem, gdzie Mikkelsen posiada 13,8s przewagi nad Madsem Ostbergiem. Chciałbym aby Tanak zaprezentował na ostatniej próbie takie tempo jak Ogier i pokonał Hirvonena, który jest przed nim o +25,8s. Szóste miejsce zajmuje Ogier, który pewnie obroni to miejsce, gdyż jest najlepszym zawodnikiem jeśli chodzi o wygrane odcinki w rajdzie i mam nadzieję, że nie popełni błędu! Warto dodać, że ostatni OS to (Power Stage) czyli odcinek gdzie można zarobić dodatkowe punkty do klasyfikacji rocznej w WRC ( 1m = 3pkt. , 2m = 2pkt, 3m = 1pkt. ). Fajnie jakby Ogier zgarnął 3pkt, które nie wątpliwie mu się należą w tym rajdzie a może Robert zadziwi wszystkich? To byłoby coś! Wiem, że będzie bardzo ciężko bo każdy będzie walczył o pierwsze trzy miejsca na ostatniej próbie!

Autor: Marlej

Świr na punkcie rajdów samochodowych oraz motoryzacji. Rajdy są dla mnie jak codzienny chleb i gdy nie poczytam choć przez jeden dzień jakiejś nowości rajdowej to choruję. Aktualnie jestem amatorskim pilotem rajdowym oraz zwykłym kierowcom w moim wypieszczonym samochodzie czyli Hondzie Civic VI gen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *