Rajd Szwecji OS 10 Latvala liderem Kubica awansuje do dziesiątki

OS 10 przyniósł znów zmiany. Latvala tak jak przypuszczałem zaatakował z powodzeniem i został liderem rajdu. Ogier zapisał kolejne oesowe zwycięstwo z czasem 11:55.0. Drugi czas należy do Latvali +4,2s a trzeci do Ostberg +9,0s. Czwarty czas notuje dopiero Mikkelsen +9,3s co pozwala awansować Latvali na lidera rajdu z przewagą zaledwie 1,8s. Siódmy czas notuje dopiero Tanak, któremu coraz ciężej będzie o powrót na 3 miejsce w rajdzie gdyż do Ostberg (zajmującego obecnie 3 miejsce traci ponad 16s).

Robert znakomicie przejeżdża ta próbę (10 czas i strata zaledwie 6,8s do Meeke, który wykręca 9 czas na tej próbie) pozwala Kubicy awansować na 10 lokatę w rajdzie wyprzedzając Evans o zaledwie 0,5s. Jestem ciekaw czy uda się Robertowi utrzymać 1o miejsce w rajdzie przed ostatnim odcinkiem tej pętli.

Michał Sołowow najprawdopodobniej zalicza przygodę w zaspie i notuje dopiero 25 czas gdzie traci ponad trzy i pół minuty do lidera tego odcinka.

Autor: Marlej

Świr na punkcie rajdów samochodowych oraz motoryzacji. Rajdy są dla mnie jak codzienny chleb i gdy nie poczytam choć przez jeden dzień jakiejś nowości rajdowej to choruję. Aktualnie jestem amatorskim pilotem rajdowym oraz zwykłym kierowcom w moim wypieszczonym samochodzie czyli Hondzie Civic VI gen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *