OS 15 komplet wygranych oes-ów w drugiej piątkowej pętli przez Ogiera

Volkswagen Motorsport fot Fot. Volkswagen Motorsport

Ogier nie zwalnia tempa i zapisuje kolejny odcinek na swoje konto. W dzisiejszym dniu jest to już 6 oesowe zwycięstwo na 8 odcinków, gdzie na pierwszym pechowym OS 8 Ogier po wizycie w zaspie traci ponad 8min a na 0S 11 wypracowuje 2 czas +1,7s straty do zwycięzcy odcinka jakim jest H. Solberg.

Drugie miejsce podczas próby 15 zdobywa Ostberg +2,0s a trzecie H.Solberg +2,5s. Czwarty jest A.Mikkelsen +2,9s a J.M Latvala notuje dopiero osiemnasty czas +8,2s co powoduje, że udaje mu się jeszcze zostać liderem rajdu ale jego przewaga nad Mikkelsenem zmalała do 4,8s. Trzecie miejsce dalej dla Ostberga +42,3s, który nieznacznie odrobił straty do Latvali. Miejsca od 4 po 11 bez zmian i zajmują je po kolei (4. Hirvonen, 5. Tanak, 6.Meeke 7.Tidemand 8.H.Solberg, 9.Evans 10.Ogier 11.Breen ).

Michał Sołowow zajmuje 20 miejsce w rajdzie a Robert po swoich przygodach jest za Hubertem Ptaszkiem (25 w generalce rajdu) i zajmuje 30 miejsce.

Ogier traci do dziewiątego miejsca w rajdzie czyli Evansa zaledwie 2,4s i sądząc po tempie Francuza to pewnie to miejsce zdobędzie nawet na tej krótkie próbie szesnastej na stadionie.

Autor: Marlej

Świr na punkcie rajdów samochodowych oraz motoryzacji. Rajdy są dla mnie jak codzienny chleb i gdy nie poczytam choć przez jeden dzień jakiejś nowości rajdowej to choruję. Aktualnie jestem amatorskim pilotem rajdowym oraz zwykłym kierowcom w moim wypieszczonym samochodzie czyli Hondzie Civic VI gen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *