Rajd Szwecji po OS 2 S.Ogier liderem

Odcinek na swoje konto zapisuje Sebastien Ogier z czasem 4.38,1 który tym wyczynem zostaje liderem rajdu z przewagą 3,0s nad Mikkelsenem. Drugi czas notuje O.Tanak 4.40,7 a trzeci J.M. Latvala 4.40,8. A. Mikkelsen, który był liderem rajdu po OS 1 notuje czwarty czas na OS2 (4.41,9 ) a więc spada na drugą pozycję w rajdzie i posiada nad Tanak tylko już 1s przewagi a nad Latvala 1,3s. Piąty czas należy do M.Ostberg 4.42,5 który awansuje z 7 miejsca po OS 1 na miejsce piąte.

Z polskiej ekipy zgromadzonej na Szwecji najlepiej radzi sobie Robert Kubica z Maćkiem Szczepaniak, którzy notują 11 czas tego odcinka (identyczny jak C.Breen – zawodnik o którym wspominałem w poprzednich artykułach). Robert awansuje z 12 miejsca na 11 miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu i posiada 2,5s straty do K.Meeke ( zawodnika, który rajd Monte Carlo kończy na 3 miejscu). Za Robertem czai się C.Breen +2,4s, który jest doskonale rozgrzany po rajdzie Liepaja ( drugiej rundzie RME, gdzie zdobył 3 miejsce w rajdzie i był przed Kajetanowiczem). Mam nadzieję, że w tym rajdzie i tym starciu to Robert będzie górą choć będzie zapewne bardzo ciężko. Oto wypowiedź Roberta po 0S 2; „Było dobrze, choć dość ślisko. To nie był łatwy odcinek na start, ale przez cały rajd musimy uważać i jechać ostrożnie. Pierwszy raz startuję w takich warunkach. Przyczepność zmienia się i mamy nadzieję, że będzie dobrze – mówił Robert Kubica po OS2, gdzie stracił do Sebastiena Ogiera 9,9 sekundy (wypowiedź dla www.autoklub.pl ).

Michał Sołowow notuje dopiero 22 czas na tym odcinku i spada na 21 miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Naszego zawodnika wyprzedza kilku zawodników z WRC2 (oczywiście zawodników głównie pochodzenia Skandynawskiego) między innymi J.Ketomaa prezentujący bardzo dobre tempo (13 czas na OS 2 w Fordzie Fiesta R5) ale również np. Y. Al. – Rajhi  (14 czas w Fordzie Fiesta RRC) czy Włoch L. Bertelli ( 19czas w Fordzie Fiesta R5).

Martin Prokop zalicza przygodę i przy pomocy kibiców wraca na trasę jednak jest dopiero 29 w klasyfikacji generalnej i będzie mu bardzo ciężko zająć dobre miejsce w tym rajdzie.

Czy Volkswagen z swoim Polo R WRC obejmie podium rajdu już podczas OS – u numer 3? Już za chwilę się przekonamy. Start odcinka trzeciego ( 7,16 km ) o 12:29!

Autor: Marlej

Świr na punkcie rajdów samochodowych oraz motoryzacji. Rajdy są dla mnie jak codzienny chleb i gdy nie poczytam choć przez jeden dzień jakiejś nowości rajdowej to choruję. Aktualnie jestem amatorskim pilotem rajdowym oraz zwykłym kierowcom w moim wypieszczonym samochodzie czyli Hondzie Civic VI gen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *