Rajd Szwecji OS1

Wielu z nas zapewne oglądało relację wczorajszego superoesu gdzie najciekawiej zapowiadała się para Robert Kubica z Sebastien Ogier. Robert rewelacyjnie wystartował i mocno zostawił Sebastiena w tyle jednak po drugim okrążeniu zobaczyliśmy, że Sebastien był zdecydowanie górą w tym pojedynku. Najlepszy czas superoesu wykręcił A.Mikkelsen w Polo R WRC (1.33,4) a S.Ogier także w Polo R WRC zrobił drugi czas tracąc tylko +0,8s do Mikkelsena. Sporym zaskoczeniem jest Estończyk O.Tanak, który zdobył 3 miejsce na tej próbie z stratą +2,2s do Mikelsena oraz +1,4 do Ogiera. Tanak podzielił podium Volkwagena, które prawie zdominowało ten prolog, gdyż Jarri Matti Latvala ( VW Polo R WRC )uzyskał tylko o 0,2s gorszy czas od Tanaka. Piąte miejsce należało do Mikko Hirvonena, który w parze jechał z Latvala i był to najrówniejszy pojedynek jaki mogliśmy oglądać, gdyż Mikko był wolniejszy od Latvali tylko o 0,2s.

Na początku transmisji w CT Sport świetny czas wykręcił Norweg A.Grondal (1.38,6) w Subaru Imprezie N16, gdzie przez długi czas nikt zawodników nie mógł tego czasu pobić m.in C.Breen czy M.Sołowow. Warto zaznaczyć, że gdyby Norweg nie dostał 10s kary uplasowałby się na 13 miejscu w generalce tego superoesu (zaraz za Robertem) tracąc do niego tylko 0,2s. Kara jaką zdobył Grondal zepchnęła go jednak 27 miejsce tego odcinka.

Ekipy Polskie spisały się następująco: Robert Kubica z Maciejem Szczepaniak byli najlepszą Polską załogą na tym superosie, którzy wywalczyli 12 miejsce z stratą +5,0s do lidera. Michał Sołowow z Maciejem Baranem uzyskali 20miejsce +6,8s straty do lidera. Hubert Ptaszek z Kamilem Kozdroń zajęli 33 miejsce (+18,2) a Łukasz Kabaciński z Szymonem Gospodarczyk 37miejsce (+20,9).

Prawdziwe ściganie ( OS 2 ) rozpoczyna się dziś o godzinie 10:54. Kibicuję naszym jak najlepszych wyników!

P.s tutaj link podglądowy wyników załóg na wczorajszym superosie. http://www.ewrc-results.com/results.php?e=13892&s=54976&t=Rally-Sweden-2014

Autor: Marlej

Świr na punkcie rajdów samochodowych oraz motoryzacji. Rajdy są dla mnie jak codzienny chleb i gdy nie poczytam choć przez jeden dzień jakiejś nowości rajdowej to choruję. Aktualnie jestem amatorskim pilotem rajdowym oraz zwykłym kierowcom w moim wypieszczonym samochodzie czyli Hondzie Civic VI gen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *