ERC Juniors rajd Liepaja – podsumowanie

Korzystając z chwili wolnego przed rajdem Szwecji, gdzie biorą udział cztery załogi Polskie, krótko chciałbym podsumować debiutancki występ  załogi  Aleks Zawada / Cathy  Derousseaux w rajdowych mistrzostwach Europy cyklu ERC Juniors. Przypomnę, że nasza załoga po pierwszym dniu znajdowała się na 8 miejscu w klasyfikacji generalnej tego cyklu. Dzień drugi rozpoczął się wczesnym porankiem ale Aleks wraz z Cathy, chyba pasowała taka pora gdyż zaczęli od siódmego czasu na odcinku i z każdym kolejnym było coraz lepiej. Najlepsze czasy załoga zanotowała na odcinkach nr 9 i 11 (5 czasy odcinków) co pozwoliło na zakończenie rywalizacji na 6 miejscu w klasyfikacji generalnej ERC Juniors. Jak na debiutancki występ,uważam to za bardzo dobry wynik, gdyż Aleks nie znał tras rajdu, jechał w zupełnie nowym dla siebie samochodzie jakim jest Peugeot 208 R2, pierwszy raz na długim kolcu oraz poznawał nowych konkurentów. Rajd Liepaja w cyklu ERC Juniors wygrał J.Cerny z P.Kohout. Drugie miejsce zajęli R.Immonen z M.Lukka z stratą +18,6s do Cernego. Trzecie miejsce wywalczyli P.Kristiansen z O.Brennum z stratą +55,4 do lidera.

Poziom jaki prezentowali niektórzy zawodnicy tego cyklu jest godny podziwu. J.Cerny podczas pierwszego dnia rajdu, oprócz tego, że regularnie ośką wbijał się w pierwszą dziesiątkę klasyfikacji generalnej rajdu to na 0S 2 był wolniejszy od Kajetana Kajetanowicza zaledwie o 1,5s. Warto również dodać, iż na OS 3 Kajto miał gorszy czas tego odcinka od trzech zawodników cyklu ERC Juniors: (R.Sirmacis miał lepszy czas od Kajta o 2,8s, P.Kristiansen o 2,6s oraz S.Rokland o 2,1s). J.Cerny zakończył rajd na 10 miejscu w klasyfikacji generalnej rajdu co jest fenomenalnym wynikiem przy tak silnej konkurencji samochodów o klasę lepszą niż Peugeot 208 R2. Fakt ten pokazuje też jedno; jak znakomici są zawodnicy w tym cyklu i jak ciężki zadanie jest przed naszą załogą Aleks/Cathy.

Autor: Marlej

Świr na punkcie rajdów samochodowych oraz motoryzacji. Rajdy są dla mnie jak codzienny chleb i gdy nie poczytam choć przez jeden dzień jakiejś nowości rajdowej to choruję. Aktualnie jestem amatorskim pilotem rajdowym oraz zwykłym kierowcom w moim wypieszczonym samochodzie czyli Hondzie Civic VI gen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *