Robert Kubica – testy przed rajdem Szwecji

Ledwo udało mi się podsumować Rajd Liepaja, gdzie udział brała nasza wspaniała załoga Kajetan Kajetanowicz / Jarosław Baran a tutaj od jutra trzeba się bacznie przyglądać poczynaniom Roberta Kubicy i Maćka Szczepaniaka na śnieżnych próbach. Oprócz Roberta na rajd Szwecji zgłosiły się także jeszcze 3 załogi Polskie: Michał Sołowow / Maciej Baran , Hubert Ptaszek / Kamil Kożdroń oraz Łukasz Kabaciński / Szymon Gospodarczyk.  Robert testował dwa dni i to nie byle z kim bo Marcus Gronholm często siedział na prawym u Roberta. Marcus podkreślił po testach, że Robert to najbardziej utalentowany kierowca z jakim kiedykolwiek jechał, jednak musi nabrać jeszcze sporo doświadczenia rajdowego aby odnosić sukcesy!  Ja testami jestem zachwycony z jaką szybkością Robert podróżuje jak sam Marcus zresztą 🙂 sami zobaczcie..

dzień 1  http://www.youtube.com/watch?v=oU7_ugo

dzień 2 http://www.youtube.com/watch?v=0mk7xg09s8k

Na koniec dodam, że jestem także bardzo ciekaw jak sprawdzi się Michał Sołowow, który w zeszłym roku zajął 12 pozycję w generalce rajdu.

Rajd Szwecji składa się z 24 odcinków specjalnych z czego 12 jest powtarzanych dwukrotnie o  długości ponad 300km więc załogi mają co robić w końcu to WRC!!! Powodzenia Polacy a szczególnie Robert i Maciej oraz Michał i Maciej!

Start rajdu jutro o 19:00 a superoes (1,9km) rozpoczyna rywalizację o 20:00! Czekam już na jutrzejszy wieczór!

 

Autor: Marlej

Świr na punkcie rajdów samochodowych oraz motoryzacji. Rajdy są dla mnie jak codzienny chleb i gdy nie poczytam choć przez jeden dzień jakiejś nowości rajdowej to choruję. Aktualnie jestem amatorskim pilotem rajdowym oraz zwykłym kierowcom w moim wypieszczonym samochodzie czyli Hondzie Civic VI gen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *